محل تبلیغات شما

سلام. امروز می خوام طرح یک فرستنده و گیرنده باند HF رو براتون بگذارم. این دستگاه با مدولاسیون SSB کار می کنه و به وسیله یک رادیوآماتور برزیلی به نام آقای میگوئل طراحی و ساخته شده. مدتها بعد جناب مهندس قنبری (EP3AG) این طرح رو به صورت کیت ساختند و در دسترس رادیو آماتور های ایران گذاشتند. بخش گیرنده این دستگاه خیلی حساس و خوب هست و میتونه با دستگاه های تجاری رقابت کنه. خیلی از رادیوآماتور های ایرانی این فرستنده و گیرنده رو ساختند و ازش استفاده می کنند. بخش فرستنده این دستگاه نیاز به یک تقویت کننده داره که در ادامه طرح چند تقویت کننده رو در اختیارتون قرار میدم. اگر با ویژگی های باند HF و روش انتشار اون آشنا باشید، میدونید که این دستگاه حتی با توان کم، می تونه بردی برابر با چندین هزار کیلومتر داشته باشه (در شرایط مناسب لایه های جوی). و با تغییر فیلتر و VFO این دستگاه می تونید اون رو روی تمام فرکانس های باند HF بکار بگیرید. طرح پی سی بی زیر به وسیله مهندس احمد آبکه عزیز (EP4AAA) ویرایش و آماده شده. البته عکس هایی که اینجا قرار میدم دارای کیفیت مناسب برای چاپ نیستند و برای داشتن فایل با کیفیت و قابل چاپ PCB باید به من پیام بدید. 

طرح PCB:

راهنمای مونتاژ:

مقادیر قطعات:

عکس های زیر نیز نمونه ساخته شده توسط من هستند:

نمونه های ساخته شده توسط رادیوآماتور های ایرانی:

امیدوارم این دستگاه را بسازید و شما هم به دارندگان فرستنده و گیرنده باند HF بپیوندید. همچنین من آمادگی دارم به پرسش های شما در این باره پاسخ دهم.

موفق باشید

تقویت کننده پوش پول باند HF

مدار ساده جهت چند برابر کردن خروجی فرستنده برزیلی

ارسال مورس با رادیو SSB

های ,دستگاه ,باند ,گیرنده ,hf ,رو ,این دستگاه ,باند hf ,و گیرنده ,فرستنده و ,ساخته شده

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدمات کشاورزی بخش خصوصی مهندس بابک سیمرغ دلنوشته...